GLASSHOCK

Rozkrój

Do rozkroju szkła wykorzystujemy stół wyposażony w poduszkę powietrzną z łamakiem poprzecznym z możliwością pionowego załadunku szkła. Stół o wymiarach 3,8m x 2,5m umożliwia załadunek pełnowymiarowej taflii szkła o wymiarach 3,21 x 2,25m jak i tym samym zamawianych przez Nas połówek tafli 1,605 x 2,550m. Do rozkroju używamy profesjonalnych narzędzi marki Bohle (liniały, noże Silberschnitt, cyrkle, przyssawki, automaty speedcutter), które pozwalają osiagnąć wysoką precyzję rozkroju i powtarzalność wymiarową. Wycinamy różnorakie kształty wg. wymiarów, rysunków technicznych lub szablonów.

Szlifowanie

Szkło płaskie zastosowane m.in. przy elementach wykończenia wnętrz wymaga starannego wykończenia krawędzi. Szlifowanie jest obróbką mechaniczną, która niweluje mikropęknięcia (ostre krawędzie) powstałe przy rozkroju szkła, tym samym zwiększając jego odporność na uderzenia i odpryski oraz nadając mu walor estetyczny.

Wykonujemy różnego rodzaju szlify na szkle o grubości 3-12mm. Najczęściej wykonywany jest szlif trapezowy (prosta krawędź o lekko ściętych krawędziach).

Szlifowanie krawędzi prostych odbywa się na 6 wrzecionowej krawędziarce produkcji chińskiej.Wiercenie otworów

Wiercimy otwory pod okucia, klamki, poręcze, gniazdka, kinkiety itp. w szkle o gr. 3-19mm. Średnica otworów jest ściśle określona od średnicy posiadanych wierteł w zakresie 4 – 70mm. Otwory mogą być fazowane (rozwiercane).Wykonywanie wycięć i kształtówPiaskowanie

Zdobimy szkło metodą piaskowania. Oferujemy możliwość wypiaskowania wzoru, napisu, bądź zdjęcia na dowolnym elemencie szklanym: meblu, drzwiach, ściankach działowych, lustrach czy balustradach. Dysponujemy stale powiększającą się bazą wzorów pomagającą w znalezieniu tego czego szukasz.

Efekt piaskowania otrzymuje się na dwa sposoby:
- wypiaskowanie wzoru, napisu, zdjęcia na szkle bezbarwnym czy matowym,
- negatyw, gdzie wypiaskowane jest tło, natomiast wzór jest przezroczysty.
W celu zabezpieczenia przed zabrudzeniem, dla łatwiejszego utrzymania czystości piaskowane elementy zabezpiecza się specjalną teflonową powłoką ochronną.
Inną metodą matowania szkła, którą stosujemy jest foliowanie. Polega ono na nałożeniu na mokro folii, która po wyschnięciu daje nam matowy wygląd.Klejenie UV

Klejenie tą metodą charakteryzuje się całkowicie trwałą, perfekcyjną, przezroczystą, niewidzialną spoiną, bardzo wytrzymałą (bardziej niż samo szkło) utwardzoną przy pomocy promieni UV. Klejenie UV jest wykorzystywane najczęściej przy meblach szklanych, półkach, gablotach i mocowaniu zawiasów i okuć do szkła.Dodatkowe