Glass Passion

Rozkrój


Szlifowanie

Szkło płaskie zastosowane m.in. przy elementach wykończenia wnętrz wymaga starannego wykończenia krawędzi. Szlifowanie jest obróbką mechaniczną, która niweluje mikropęknięcia (ostre krawędzie) powstałe przy rozkroju szkła, zwiększając jego odporność na uderzenia i odpryski, po którym formatka nabiera walorów estetycznych.

Wykonujemy różnego rodzaju szlify na szkle o grubości 3-19mm. Najczęściej wykonywany jest szlif trapezowy (prosta krawędź o lekko ściętych krawędziach).

Wiercenie otworów

Wiercimy otwory pod okucia, klamki, poręcze, gniazdka, kinkiety itp. w szkle o gr. 3-19mm. Średnica otworów jest ściśle określona od średnicy posiadanych wierteł w zakresie 4 – 70mm. Otwory mogą być fazowane (rozwiercane).

Wykonywanie wycięć i kształtów

Piaskowanie

Zdobimy szkło metodą piaskowania. Oferujemy możliwość wypiaskowania wzoru, napisu, bądź zdjęcia na dowolnym elemencie szklanym: meblu, drzwiach, ściankach działowych, lustrach czy balustradach. Dysponujemy stale powiększającą się bazą wzorów pomagającą w znalezieniu tego czego szukasz.

Efekt piaskowania otrzymuje się na 2 sposoby:
- wypiaskowanie wzoru, napisu, zdjęcia na szkle bezbarwnym czy matowym,
- negatyw, gdzie wypiaskowane jest tło, natomiast wzór jest przezroczysty.


W celu zabezpieczenia przed zabrudzeniem, dla łatwiejszego utrzymania czystości piaskowane elementy zabezpiecza się specjalną teflonową powłoką ochronną.

Inną metodą matowania szkła, którą stosujemy jest foliowanie. Polega ono na nałożeniu na mokro folii, która po wyschnięciu daje nam matowy wygląd.

Klejenie UV

Klejenie tą metodą charakteryzuje się całkowicie trwałą, perfekcyjną, przezroczystą, niewidzialną spoiną, bardzo wytrzymałą (bardziej niż samo szkło) utwardzoną przy pomocy promieni UV. Klejenie UV jest wykorzystywane najczęściej przy meblach szklanych, półkach, gablotach i mocowaniu zawiasów i okuć do szkła.

Dodatkowe